تاتر برون مرزی ایرانیان ۱۹
پیش به سوی تکمیل آرشیو تاتر
تاتر در آلمان و کانادا/ ارسالات آقای حسین افصحی
یکی دیگر از حلقه‌های تاتر برون مرزی/به ویژه تبعید/ در اروپا را حسین افصحی تکمیل می‌کند. وی گروه نمایش «تماشاخانه» را در هامبورگ شکل داد و بعد با همین عنوان در کلن و عاقبت در کانادا به فعالیت‌های نمایشی خود پرداخت.
حسین افصحی همچنین چند نمایش را با گروه تاتر «تماشا» به سرپرستی اکبر یادگاری در کلن بازی کرد و الان بیش از ده سال است که عمدتا در کانادا به فعالیت‌های تاتری میشغول است. افصحی هم نمایش‌های کمدی و هم درام و هم کار برای کودکان را به روی صحنه برده است.
اما مشهورترین و موفق‌ترین نمایشی که به کارگردانی او به روی صحنه رفت، «شهر قصه‌ی امروز» بود که چندین بار در شهرها و کشورهای مختلف تماشاگران را به سوی صحنه خواند.
از افصحی در مقام بازیگر نمایش‌های «پرومته در اوین» به کارگردانی ایرج جنتی و «غیرت در غربت» به کارگردانی خود ایشان را تماشاگران خوب به یاد دارند.
ضمن قدردانی و سپاس از آقای افحصی برای ارسال شماری از اسناد تاتری خویش و با امید به سلامتی کامل ایشان، هنوز چشم انتظار دریافت باقی مدارک تاتری وی هستیم.
از همین راه یکبار دیگر از همه دوستان و تلاش‌ورزان تاتری تقاضای همکاری با ارشیو تاتر را دارم و امیدوارم که این بار نیز شماری صدای مرا از طریق این نوشته بشنوند و با من همکاری کنند.
در عکس زیر شماری از کارهای آقای افصحی را شاهد خواهید بود.